Aktuality


08/2017

Startup World Cup & Summit: PŘEDSTAVTE SVŮJ JEDINEČNÝ STARTUP TĚM, KTEŘÍ VÁS MOHOU DOSTAT AŽ KE HVĚZDÁM!

17. října 2017 hostí pražská Lucerna středoevropské finále celosvětové soutěže Startup World Cup 2018. Delta Ventures (člen skupiny Delta Capital), který spravuje nadační fond START IT UP!, zde vyhlašuje specifickou kategorii BioTech. Do této kategorie zařazujeme startupy, které se zaměřují na zdravotnictví, diagnostiku, mikrobiologii, molekulární biologii, software, výzkum a vývoj a zdravotnické vybavení.

Do soutěže o BioTech Award se automaticky dostávají všechny startupy, které se do 12. září přihlásí do hlavní soutěže Startup World Cup a jež se zabývají tématy zmíněnými výše. Startupy spojené se sektorem BioTech tak mají na SWCS šanci získat výhry hned ve dvou kategoriích! Cena pro výherce této kategorie je věcný dar v podobě balíčku Apple (iPhone 7 a MacBook Apple) od organizátora Delta Ventures.

Účastníci BioTech Award se zároveň automaticky zapojují také do hlavní soutěže Startup World Cup, kde se hraje o cestu do Silicon Valley a investici ve výši 1,6 milionu dolarů.

Porota nominovaná Delta Ventures je zastoupena jak investorskými kapacitami, tak i špičkovými odborníky v medicíně. Účastí v této kategorii získá startup zajímavé kontakty na osobnosti z oboru.

Do křesel poroty BioTech Award by Delta Ventures zasednou:
- Michael Broda, Zakladatel, Předseda správní rady investiční skupiny Delta Capital, a.s. - Michal Zahradníček, akcionář PrimeCell Therapeutics - Michal Vodrážka, člen správní rady START IT UP!, nadační fond - Jan Štulík, primář ortopedie, chirurgie FN Motol - Svatopluk Němeček, ředitel FN Ostrava, bývalý ministr zdravotnictví ČR - Jozef Janov,  spolumajitel investičního fondu Hartenberg Capital, předseda představenstva FutureLife - Jiří Potůček, Předseda správní rady, Institut pro podporu elektronizace zdravotnictví, z. ú.

Účastí v této kategorii získá startup zajímavé kontakty na osobnosti z oboru.
Pro startupy, které budou do soutěže zahrnuty je vstup zcela zdarma.

PŘIHLAŠTE SVŮJ STARTUP

Pro ostatní návštěvníky máme možnost uplatnění slevy na vstup ve výši 25%. Při koupi vstupenky použijte slevový kupón s kódem: DeltaCapital25, a sleva se automaticky načte.

04/2017

GG se opět vrací do Prahy

Nadační fond START IT UP! podporuje největší charitativní e-sports turnaj GG Prague 2017 (Geme 4 Good). Bude se konat ve dnech 27. a 28.5. 2017. Navazuje na úspěchy z loňska, kdy ji navštívilo přes 350 lidí v místě konání akce z řad startupů, technologických firem i obecné veřejnosti, na live streamu ji sledovalo 28240 unikátních diváků. V rámci akce bylo vybráno 83.800 korun, za které se koupilo dvanáct Xboxů s příslušenstvím, které nadace Jonášek distribuovala do dětských oddělení nemocnic.
Druhý ročník akce bude dvoudenní. První den se odehrají zápasy v Counter Strike:Global Offensive. Na neděli je připravena novinka – turnaj v jedné z nejpopulárnějších her světa: Hearthstone.
Zapojte se i Váš tým!
Pro zájemce je na webu www.game4good.cz tlačítko Přidejte se. Zde si zájemci mohou zvolit, které hry se chtějí účastnit.

02/2017

STARTUP WORLD CUP 2017

Dne 7. Března 2017 se v Paláci Žofín bude konat celodenní event STARTUP WORLD CUP 2017. Jako odborný investiční partner se eventu zúčastní také předseda správní rady Nadačního fondu START IT UP!, Michael Broda, který spolu s dalšími investory bude posuzovat prezentace finálových start-upů. Kromě toho se mohou účastníci těšit na inspirativní atmosféru a možnost setkat se s řadou zkušených mentorů a investorů.

Více informací na http://swcprague.com/

02/2017

Investiční konference

Jak najít vhodný startup na investici? Jak si do startupu přilákat nové investory?

Jménem Klubu Investorů si vás dovolujeme pozvat na již 8. ročník Investiční konference, jehož součástí bude Panelová diskuze na téma “Investice do startupů” s Ondřejem Bartošem (Credo Ventures), Viktorem Fisherem (Rockaway), Adamem Kočíkem (J&T Ventures) a Michaelem Brodou (Delta Capital)

Dále se můžete těšit na několik zajímavých přednášek a workshopů. Celá konference bude probíhat na půdě Vysoké školy ekonomické od 13.3 do 15.3.
Více informací na http://www.investicnikonference.cz/

02/2017

Svět investičních fondů v ČR

Chcete získat nové poznatky z oblasti private equity přímo od odborníka? Zajímá vás, jak se zakládají a spravují fondy kvalifikovaných investorů? Jak probíhá proces oceňování majetku fondu?

Jménem Klubu investorů vás srdečně zve na přednášku, která se uskuteční ve středu 1. 3. 2017 od 19:45 na VŠE v RB209.

Pozvání přijal pan Peter Koždoň z DELTA Investiční společnost, a.s..
Více informací na http://www.klubinvestoru.com/cs/events/detail/200

12/2016

Češi uspěli v evropském Grand finále v soutěži CESAwards

Central European Startup Awards (CESAwards), největší středoevropský regionální no-pitch, no-conference startupový festival, vyhlásil 1. prosince 2016 ve slovinské Lublani nejúspějšnější startupy a ekosystemové podporovatele. CESAwards je součástí sítě Global Startup Awards, pracující úzce ve čtyřech regionech, Skandinávii, střední Evropě, jihovýchodní Asii a Indii, a v asijském regionu.

START IT UP!, Nadační fond, organizátor českého finále mezinárodní soutěže CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS 2016, poslal do Evropského Grandfinále 11 českých startupů: Jihomoravské inovační centrum., Daatrics, Paper Hub, GREYCORTEX , Dateio, gamifi.cc, Andrej Kiska, Techambition, Kiwi.com, Lucii Brešovou a Skinners.

Ti se utkali o prvenství s dalšími 9 zeměmi z celé Evropy. Ve Slovinsku se Čechům podařilo obsadit zlaté příčky ve dvou kategoriích! Vítězem kategorie Best Early Stage je GREYCORTEX a Investorem roku za Evropu si cenu odnesl Andrej Kiska. Vítězové CESAwards 2016 budou mít možnost celosvětově soutěžit s ostatními regiony v Global Grand Finals 2017.

09/2016

Soutěž CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS 2016

Nadační fond START IT UP! se stal spoluorganizátorem prestižní soutěže CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS 2016 pro region Česká republika.

Soutěž každoročně probíhá v 10 zemích Evropy.

Do TOP Nominace bylo zařazeno 48 start-upů, v celkem 11 kategoriích.

Odborná porota spolu s veřejností vybrala jednoho vítěze z každé kategorie. Jména vítězů byla vyhlášena na slavnostním setkání konaném dne 10.11.2016. v pražském hotelu Mamasion Riverside.

VÍTĚZOVÉ ZA ČESKOU REPUBLIKU JSOU:

 • Best Acceleration/ Incubation program by Infobip: JIC z.s.p.o.
 • Best IoT by GE: Daatrics Ltd
 • Best co-work space: Paper Hub (Paralelní Polis)
 • Best Early Stage: GREYCORTEX
 • Best FinTech: Dateio
 • Best indie game developer by MITO: Gamifi.cc games
 • Best Investor: Andrej Kiska
 • Best Social Impact by CEU BSch:Techambition
 • Best User Experience: Kiwi.com
 • Most Influential Woman by SAP: Lucie Brešová
 • Startup of the Year by SAP: Skinners

 • Do křesel odborné poroty zasedli:

  Ambasadoři:

 • Michal Zálešák, Founder, Startup Centre - Prague Startup Centre
 • Martin Kešner, Founder, Nápad roku
 • Adam Kočík, ChiefInvestmentOfficer, J&T Ventures
 • Stanislav Richter, Managing Director, xPORT VŠE Business Accelerator
 • Michael Broda, CEO, Delta Capital
 • Jury:

 • Markéta Havlová, Director of the Start-up Department, CzechInvest
 • Michal Vodrážka, Member of the BoardSTART IT UP! Endowment Fund
 • Marek Aldorf, ESA BIC Prague Programme Manager, CzechInvest
 • Peter Koždoň, CFO, Delta Capital
 • Jozef Stískala, Senior Financial Analyst, Delta Capital
 • Barbara Isabel Pešlová, Ambassador and Content Manager for Czechstartups.org, CzechInvest
 • Iva Binder, Senior Developer, SAP
 • GuillaumeFournier, Associate, Credo Ventures
 • Jan Zeman, Headof Unit, Start-up Development, ESA BIC Prague
 • Veronika Suchá, Marketing Manager, ESA BIC Prague
 • Vojtěch Krmíček, Startup programme manager, JIC
 • Simonikova Andrea, analyst, Chief of startups development
 • Renata Ptáčníková, Founder, Viva Ostrava
 • Jana Marco, Managing Director, PAN Solutions, spol.s r.o.
 • Evropské Grand finále proběhne ve slovinské Lublani dne 1. prosince 2016, utkají se v něm vítězové ze všech 10 zemí. Grand finále se také zúčastní zástupci jednotlivých regionálních porot a soutěžící tak získají možnost se s nimi setkat osobně (http://centraleuropeanstartupawards.com/jury).

  Regionálními partnery soutěže v České republice jsou CPI Hotels, Delta Capital, KŘEPELKA.COACH, Czechinvest, Czechstartups a Startupjobs. Celoevropská soutěž uzavřela sponzorské dohody se společnostmi jako jsou SAP, GE, CEU BSch, Infobip, MITO, National Instruments, IBM, www.thync.com, Belgrade Venture Forum a dalšími, které vítězům poskytnou hodnotné dary, podnikatelská řešení a služby.

  Regionální vítězové vybraných kategorií budou pozvaní na celosvětové Grand finále Global Startup Awards konané příští rok. Letos proběhne Grand finále v Kuala Lumpur v Malajsii dne 9. prosince 2016. Vítězové z minulého ročníku na něj byli pozváni a celá jejich cesta jim bude hrazena. Grand Finále je organizováno společně s konferencí investorů, na kterou budou pozváni vítězové soutěže a budou mít příležitost se zde setkat s investory na světové úrovni.

  Všem vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v Evropském Grand finále!

  Seznam startupů CESA 2016

  FOTOGALERIE Z VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ:  Video:

  Regionální partneři soutěže  10/2016

  Startupová diskuse se čtyřmi investičními profesionály

  Klub investorů ve spolupráci s nadačním fondem Start It Up a mezinárodní soutěží Best of X, Vás zve na velkou startupovou diskusi, na které se můžete těšit na vystoupení čtyř investičních profesionálů a třech úspěšných startupů - Lumitrix, Sewio a Skinners.

  Během přednášky Vám čtveřice investorů ve složení Adam Kočík, Michael Broda, Rudolf Haňka, Michal Zálešák a zástupci startupů Lumitrix, Sewio a Skinners poskytnou odpovědi na otázky:
  Kde hledat podnikatelský nápad?
  Jak proměnit svůj nápad na úspěšný startup?
  Jak zvládnout velký růst firmy?
  Pohled investora na začínající startup?
  Kde hledat a jak získat investici?

  Přednáška se bude konat na VŠE v místnosti NB D od 18:00. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci.

  08/2016

  Třetím nejúspěšnějším start-upem v historii Crowdfundingu je finalista Best of X – Czech Republic

  3. vítěz start-upové soutěže Best of X - Czech Republic, firma Skinners, si od účasti ve finále soutěže vybudovala pevnou pozici na trhu. Originální nápad, zaměřený na speciální boty, které je možné srolovat jako ponožky, zaujal širokou veřejnost i investory.

  Finále soutěže, organizované Nadačním fondem Start it up!, proběhlo v březnu letošního roku v pražské Betlémské kapli. Účastí a vítězstvím třetí příčky v soutěži Best of X - Czech Republic se start-upová firma Skinners značně zvýraznila, a tím získala investory a přispěvatele na rozvoj svého podnikání. Celkově byla díky kampani vybrána částka 654,5 tisíc dolarů, což řadí tuto kampaň na třetí pozici nejúspěšnějších crowdfundingů v České republice. Zviditelněním svého podnikatelského záměru se společnosti Skinners podařilo vybrat šestinásobek původně požadované částky. Podnikání firmy se i nadále posouvá pozitivním směrem a v současnosti se připravuje distribuce do různých řetězců s outdoorovými a turistickými potřebami jak v České republice, tak i v zahraničí.


  04/2016

  Festival Česká inovace 2016

  V pátek 6. května 2016 se v kině Lucerna odehraje již 5. ročník největšího setkání inovátorů v Česku – Festival Česká inovace 2016. Mezi hlavní hvězdy letošního programu patří profesor Milan Zelený, světově uznávaný česko-americký ekonom, a Rick Tumlinson, americký vizionář a propagátor osídlování sluneční soustavy.

  Přijďte si vyslechnout inspirativní příběhy, současné trendy, názorové výměny a hlavně – pojďte se opět společně potkat. Pokud jste inovátoři z oblasti startupů, firem, veřejné sféry, vědy a výzkumu, podporujete inovace nebo inovacemi jakkoliv jinak žijete, neměli byste na této akci chybět! START IT UP!, nadační fond je podporovatelem této události.


  04/2016

  START IT UP!, nadační fond je partnerem „Soutěže studentských projektů“

  Nadační fond Start it up! se stane partnerem „Soutěže studentských projektů“, kterou organizuje Vysoká škola ekonomická. Soutěž je podporována Klubem malých a středních podnikatelů VŠE, kterou zaštituje doc. Ing. Jitka Srpová, CSc. Studenti mohou na soutěži před odbornou porotou prezentovat své nápady a podnikatelské záměry. Tři hlavní výherci obdrží od nadačního fondu Start it up! voucher, v jehož rámci budou moci zdarma využít poradenských služeb v oblasti podnikání. Snahou nadačního fondu tak bude pomoc začínajícím podnikatelům v počáteční fázi uskutečnění jejich podnikatelského záměru.


  03/2016

  BEST OF X - CZECH REPUBLIC

  Start it Up!, nadační fond přijal výzvu k pořádání mezinárodního eventu na podporu start-upového prostředí, jež pod názvem „Best of X“ doposud probíhal pouze ve vybraných německých destinacích. Nadační fond dostal licenci k uspořádání této události v regionu České republiky pod názvem BEST OF X - CZECH REPUBLIC, která se konala již 3. března 2016 v prostorách Betlémské kaple v Praze, které pro událost poskytla ČVUT.

  Odborní partneři z českého start-upového prostředí (www.bestofx.org/best-of-czech-republic---partners) nominovali široké portfolio mladých českých firem s vysokým obchodním a technologickým potenciálem. Mezinárodní ambasadoři (www.bestofx.org/ambassadors) vybrali osm z nominovaných a veřejnost měla příležitost hlasovat o dalších dvou, byli také zařazeni do samotného finále.


  Postupující startupy byly:
  101touch, Angee, Contiqua, Dateio, Inspirelli, Virtubio, LumiTRIX, Sewio, Skinners a Reporting.cz

  Představení jednotlivých projektů, ve vítězném pořadí: Top 10

  Vrcholem události byl tzv. Pitch Day/ BEST OF X - CZECH REPUBLIC, kde se utkalo těchto 10 finalistů o své prvenství před hodnotící komisí. Získají tak mimo ocenění jedinečnou příležitost k propojení svého projektu s průmyslem, investory, inkubátory a dalšími organizacemi na podporu start-upového prostředí v České republice, což je také hlavním cílem této události.

  Porotu nakonec nejvíce zaujal nápad firmy Sewio, jak monitorovat pohyb lidí i předmětů ve vnitřních i venkovních prostorách. Vzhledem k velmi vysoké přesnosti monitoringu až na 30 cm je zaměřen především na zvýšení bezpečnosti a optimalizaci logistiky uvnitř velkých výrobních hal. Na druhé pozici se umístila firma LumiTRIX a třetí příčku obsadil Skinners. Partner soutěže ČSOB odměnil speciální cenou společnost Angee.

  Vítězné projekty se tak mohou těšit na zájem investorů. V roce 2015 od nich již na rozvoj projektu získali zakladatelé 1 milion USD.
  Elitní start-upová soutěž BEST OF X umožňuje finalistům neobvykle rychlý rozvoj a růst jejich firem. Více než 60% účastníků start-upů obdrželo významné finanční prostředky nejdéle do 12 měsíců po ukončení soutěže a získalo podporu mezinárodních investorů rizikového kapitálu nebo business angels, kteří byli hodnotícími ambasadory soutěže. Nejlepší projekty budou zařazeny do mezinárodní start-upové soutěže „BEST OF CEBIT OF BEST OF X“. Ta se bude konat v Hannoveru na veletrhu European technologie - CeBIT 2016.

  Odborná jury v BEST OF X - CZECH REPUBLIC:
  Michael Broda – Předseda představenstva Delta Capital a.s.
  Petr Očko – Ředitel odboru podpory finančních nástrojů a řízení projektů, Ministerstvo průmyslu a obchodu
  Michal Zálešák - Výkonný ředitel, Czech ICT Alliance
  Petr Nečas - Člen Advisory Board, START IT UP!, nadační fond
  Adam Kočík - Investiční ředitel J&T Ventures
  Karel Kučera - Generální ředitel agentury CzechInvest
  Ladislav Šauer - Ředitel v auditním oddělení Deloitte
  Michaela Lhotková - Ředitelka Segmentu Firemního bankovnictví ČSOB
  Milena Vicenová - TAČR – úsek zahraniční spolupráce pro předsednictví TAFTIE 2017
  Adam Šoukal - Spoluzakladatel a CEO Investiční aukce s.r.o.

  Nad celou událostí držela záštitu Hospodářská komora ČR , Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace – Pavel Bělobrádek, Technologická agentura České republiky a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

  Partner: Sponzor:

  Mediální partner:

  Galerie:

  11/2015

  PITCH DAY START IT UP! 2015

  Start it UP!, nadační fond spolupořádal jednu z nejprestižnějších událostí na podporu startupových projektů - TÝDEN PODNIKÁNÍ 2015 (Global Entrepreneurship Week 2015). Nadační fond stál za celou událostí, coby odborný partner. Obsahem události byl nabitý program networkingových akcí, konferencí, přednášek, workshopů, byznys setkání, seminářů či veletrhů po celé České republice.

  Autor fotografie: Ondřej Besperát.
  Autor fotografie: Ondřej Besperát

  Dne 18.11.2015 se konal PITCH DAY Start It Up! 2015 – na kterém se utkaly mladé projekty o prvenství coby nejnadějnější start-up České republiky. Nadační fond START IT UP! nominoval TOP 100 start-upových projektů a expertní komise z nich vybrala do užšího kola TOP 10 + 2 “Wild Cards”, které dostaly příležitost svůj projekt představit odborné komisi při Pitch Day.

  Mezinárodní porota, která vybírala tři nejlepší firmy:

  • Michael Broda, člen správní rady nadačního fondu Start it Up!
  • Ruth Cremer, ředitelka investic High-Tech Gründerfonds
  • Adam Kočí, J&T Ventures
  • Martin Lukeš, proděkan Fakulty podnikohospodářské VŠE
  • Martin Michalov, Associate Manager KPMG Česká Republika
  • Petr Nečas, člen poradního sboru nadačního fondu Start it Up!
  • Ondřej Ptáček, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky
  • Jana Ryšlinková, spoluzakladatelka Nupharo
  • Adam Šoukal, spoluzakladatel a CEO Investiční aukce
  • Michal Vodrážka, člen realizačního týmu nadačního fondu Start it Up!
  • Marius Weber, partner Rheingau Founders GmbH
  • Michal Zálešák, ředitel Czech ICT Alliance

  Vítězné projekty
  Nejvyšší bodování od odborníků získala společnost TeskaLabs, která se zabývá zabezpečením mobilních aplikací a jejich komunikací s firemními systémy. Druhá skončila firma Reservio, vývojáři webové služby pro snadnou tvorbu rezervačního systému. Třetí pak společnost Virtubio, která vytvořila nástroj simulující možné pracovní situace už během pohovoru. Návštěvníci Summitu Týdne podnikání 2015 rozhodli o divácké ceně v pořadí Virtubio, Reservio, TeskaLabs.  Záštitu nad celou událostí drží prezident Hospodářské komory České republiky, Ing.Vladimír Dlouhý, CSc.
  Partneři PITCH DAY START IT UP! 2015:

  Týden podnikání 2015 nebyl jen o dobrém networkingu nebo skvělých workshopech, ale také o možnosti zapojit se do diskuze ohledně budoucí podpory start-up firem ze strany státu. Dne 19.11.2015 Start it UP!, nadační fond a Elai uspořádali v rámci Týdne podnikání panelovou diskusi na téma: „Potřebujeme nebo nepotřebujeme? Anebo…kolik státních peněz je potřeba pro rychlý růst ekosystému pro start-up firmy?“ Zde si vyměnili názory a zkušenosti experti z Německa a Izraele se zástupci ministerstva průmyslu a obchodu, kteří jsou zodpovědní za národní inovační fond. Experti plány ministerstva uvítali, nicméně ale upozorňovali z vlastních zkušenost na rizika a úskalí takových řešení. Hlavním smyslem panelové diskuse bylo diskutovat o této problematice s mezinárodní odbornou veřejností. Například ohledně toho, jak by měla vypadat struktura a do čeho by měl investovat Český národní inovační fond (NIF)? Co dalšího potřebuje Česká Republika k tomu, aby efektivně podpořila rychlý růst ekosystému pro start-up firmy. Panelové diskuze se zúčastnili Petr Očko z ministerstva průmyslu a obchodu, Ruth Cremer z německého Hightech Gruenderfondu jako státní iniciativa v oblasti rizikového kapitálu, Marius Weber z německého inkubátoru Rheingau Founders, Jacob Fass z Izraele, coby expert pro budování Seed fondu pro MPO, Petr Škoda z KPMG a Michael Broda z nadačního fondu Start it Up! z České Republiky.


  10/2015

  Scientific Committee of the 2016 University-Industry Interaction Conference (UUIN)
  Martina Jakl (Předsedkyně správní rady START IT UP! Nadační fond) se bude i letos účastnit UIIN konference na téma "Výzvy a řešení pro podporu podnikatelských univerzit a jejich prostředí". Letošní ročník se uskuteční v Amsterdamu, v jednom z nejvíce podnikatelských regionů v Evropě. START IT UP!! Nadační fond bude členem vědeckého výboru.  8/2015

  Dne 13.8. 2015 START IT UP! zasedal v Jury na společné události ICT Alliance a MSD IT - Czech ICT Pitch night. Na místo porodce za Nadační fond zasedl kouč Michal Vodrážka.  6/2015

  V červnu se START IT UP! Nadační fond účastnil HEPtech Symposium. HEPTech je síť center transferů technologií, astro-částic, energie a jaderné fyziky.
  Tato síť má za cíl propojit relevantní spolupráci mezi výzkumem a průmyslem. (https://www.inovacentrum.cvut.cz/main/en/196). Kouč Start IT UP!, Michal Vodrážka přispěl do TOP 10 rad pro jednání s investory a zasedal v hodnotící komisi Jury.  5/2015

  V Nadačním Start up boot camp (největší Holandský akcelerátor s mezinárodní působností) dne 14.5.215 zasedal jako člen Jury při Pitch day Michal Vodrážka, kouč START IT UP!  4/2015

  Dne 14.4.2015 se konala Konference Transfer technologie v Českých Budějovicích (http://www.jctt.cz/konference/), kde START IT UP! Nadační fond přispěl svou přednáškou o Budování ekosystému pro komercializaci: zkušenosti Švýcarska a České republiky.  11/2014

  ELAI a nadační fond START IT UP! spoluorganizovala událost v rámci celosvětového Týdne na podporu podnikání (Global Enterpreneurship Week – GEW).
  Porota složená z českých a německých investorů vyhlásila jako nejnadějnější českou start-upovou firmou pro rok 2014 společnost Liftago.